הפגנת מסיכות

המתנחלים יוצאים לרחוב(כתבה)

היום: הפגנת מסכות מול משרדי שר החינוך, שר החוץ ושר השיכון

היום (ג'), בין השעות 16:00-17:30, יקיימו עשרות אזרחים תושבי יו"ש הפגנת מסכות מול משרדיהם של השרים גדעון סער, איווט ליברמן ואריאל אטיאס, בקריאה למנוע את המשך ההקפאה ביהודה ושומרון. 

המפגינים יעטו על פניהם מסכות של נתניהו, דרעי ואולמרט, במטרה להזהיר את שרי הממשלה שסופם של המהלכים המדיניים של נתניהו עלולים להיות כמו אלה של ממשלת שרון – ובקריאה לשרים שלא להפוך את עורם. 

היוזמה היא של המטה המשותף לוועד מתיישבי בנימין, שומרון, ותנועת קוממיות. בצלאל סמוטריץ' מהמטה המשותף אומר כי "ההערכה הרווחת היא כי נתניהו מתכוון לבצע מהלך הונאה גדול שבו יאריך את ההקפאה מחוץ לגושי ההתיישבות. במעשה זה מסמן נתניהו מאה ועשרים אלף אזרחים ישראליים כמיועדים גירוש מביתם. אם חלילה יעשה זאת נתניהו עם בכירי שותפיו, זו תהיה סוף דרכם הציבורית". 

 
 
 
 
 
 

                                           ישיבת הממשלה, גרסת המתנחלים (כתבה)

 

ראש הממשלה רמז הבוקר להמשך הקפאה חלקית – והמתנחלים מנסים להעיר את השטח. במיצג שהעלו הבוקר (א') מתנחלים מול משרד רוה"מ, ישבו סביב שולחן הממשלה מתנחלים המחופשים לשרים, ועל פניהם חמש מסכות: שרון, דרעי, נתניהו, אולמרט וביילין. זאת בקריאה לשרי הממשלה להישאר נאמנים למצע הליכוד, ולא להפוך את עורם כמו שרי ממשלת ההתנתקות
במקביל לישיבת הממשלה, בה התבטא נתניהו כי "ישנן אופציות ביניים להמשך הקפאת הבנייה", הפגינו הבוקר  (א') מתיישבים מול משרד ראש הממשלה, וקראו לו להמשיך את הבנייה ביהודה ושומרון ולא להפוך את עורו כמו שרון בשעתו.ההפגנה, שנערכה במקביל לישיבת הממשלה השבועית, כללה מיצג על גבי משאית, אשר דימה את ישיבת שרי הממשלה, ומעליו כרזת ענק: "ביבי חוזר על תקדים שרון". סביב שולחן הממשלה המאולתר ישבו מתנחלים, כשעל פניהם מסכות של שרי הממשלה שהפכו בעבר את האג'נדה הפוליטית שלהם מימנית לשמאלית: אריאל שרון, בנימין נתניהו, אריה דרעי ואהוד אולמרט.המיצג הינו חלק מקמפיין מתמשך של המטה המשותף לוועד מתיישבי בנימין, השומרון, ותנועת קוממיות. בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי שומרון, אמר במהלך האירוע: "יצאנו במיצג הקורא לממשלה שלא לחזור למסלול האובדני של ממשלת שרון, תוך אזהרה כי כל פשרה בסוגיית ההקפאה, תסמן לעקירה למעלה ממאה אלף יהודים. אנו קוראים לציבור הרחב להתעורר בזמן, אם נתניהו יחליט ללכת בדרך העקירה". כבר לפני כשבועיים, בכנס חירום שנערך בסמוך ליישוב פסגות, התריעו ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון על כוונת נתניהו להמשיך את ההקפאה מחוץ לגושי ההתיישבות: "ההערכה הרווחת היא כי נתניהו מתכוון לבצע מהלך הונאה גדול שבו יאריך את ההקפאה מחוץ לגושי ההתיישבות", אמר אז בצלאל סמוטריץ' מהמטה המשותף. 

תגובות

תגובות