חיפוש

ההבדלים בין בגדי ילדים לבין בגדי מבוגרים

כל ילד יודע לומר, שההבדל בין בגדים למבוגרים לבין בגדים שמיועדים לילדים הוא בגודל הבגד. ואכן, אם אתם ניגשים לתופרת, היא תוכל לתפור את אותו הבגד בדיוק בשני גדלים שונים. אבל ישנם הבדלים נוספים בין בגדים שמיועדים ללובשים מבוגרים לבין בגדים שמיועדים ללבישה של ילדים. נבדוק כמה מההבדלים.

 

מה הם בגדי ילדים?

בגדי ילדים הם בגדים שמיועדים לילדים מגיל שנה או שנתיים ועד גיל 12. מהלידה ועד גיל שנתיים לובשים לרוב בגדי תינוקות ובגיל 12, עוברים הילדים לקניית בגדים שמיועדים לבני נוער או למבוגרים צעירים. המעבר אל בגדי ילדים מתרחש כאשר הפעוט מתחיל להיות פעיל ופיזית וזקוק לבגדים נוחים ושימושיים להליכה, ריצה ומשחק.

היום ניתן לראות דמיון בין בגדי ילדים לבגדי מבוגרים – כאשר בגדי הילדים מאמצים את העיצוב והאופנה מבגדי המבוגרים ובגדי המבוגרים שואלים מתחום הנוחות והשימושיות גם לבגדים עבורם, למשל במגוון הבגדים של H&M אונליין.

בגדי ילדים

הבדלים בתחום הבטיחות

בגדי ילדים מתוכננים עבור מי שעדיין לא מכירים את העולם ואת גופם ולכן מועדים ונופלים לא פעם – זו אחת הסיבות שבגללה החלו בגדי ילדים להכיל תכונות בטיחותיות – החל מרצועות שניתן לכוון לאורך הרצוי כדי למנוע רצועות משתרכות, סוגרים בטיחותיים כדי למנוע הסרה עצמאית של פרטי ביגוד וכן ריפוד לחלקים מסוימים בבגד כדי להגן על המפרקים למשל.

ישנם גם בגדי ילדים שמשלבים אלמנטים זוהרים בחושך שמסייעים למצוא ילדים בחשכה. בגדי ילדים שמיועדים למשחק ולפעילות גופנית עשויים מחומרים עמידים במיוחד ובחלק מהגרביים לילדים ניתן למצוא אלמנטים שנועדו למניעת החלקה.

 

הבדלים פונקציונליים

כפי שאמרנו, השלב שבו עוברים מלבישת בגדי תינוקות ללבישת בגדי ילדים הוא כאשר מתחילה פעילות פיזית עצמאית. משום שבגדים לילדים משמשים אותם בעיקר למשחק ולפעילות פיזית, בגדי ילדים מתוכננים להיות נוחים ושימושיים מאוד עבור הילדים. בגדים פונקציונליים יהיו רחבים דיים כדי לאפשר תנועה חופשית אבל לא משוחררים מדי, במקרים רבים בגדים שמיועדים לילדים הם מכנסיים שמכסים את כל אורך הרגל ושרוולים לאורך כל היד, כדי להגן על הלובשים מפני תאונה.

בגדי ילדים

הבדלים עיצוביים

בעבר הלא רחוק, בגדי ילדים היו מעוצבים בעיצובים תמימים מאוד, צבעוניים ופשוטים. היום ניתן למצוא על מדפי חנויות הבגדים וגם במדפים הווירטואליים של החנויות המקוונות שפע של עיצובים שונים, שמעידים בדרך כלל על הדרישה של הילדים לבחור בעצמם בגדים בהתאם לטעם האישי שלהם. כך רואים בעיקר בגדי ילדים זהים, דומים או מתכתבים עם עיצובי בגדים למבוגרים או בגדים עם הדפס או דוגמה שחביבה על הילדים כמו דמות מסדרת טלוויזיה.

 

לסיכום

גם אם נדמה שבגדי ילדים הם גרסה מוקטנת של בגדי מבוגרים, ישנם הבדלים שאינם קשורים דווקא למידות הבגד והמקור לרובם הוא הניסיון לייצר בגדים בטוחים, נוחים, שימושיים ויפים לילדים וכמובן, גם למבוגרים.

בגדים למבוגרים

אולי תאהבו גם את