חיפוש

חמש עובדות מעניינות על כלבי פומרניין

כלבי פומרניין הם כלבים מתוקים ביותר בעלי מראה ייחודיי המזכיר קצת טדי בר חמוד. לרוב הם יהיו בעלי אופי עליז ושמחת חיים ויתאימו כמו כפפה למשפחה עם ילדים. הם הגיעו לראשונה לארץ בשנות ה70 של המאה הקודמת ומיד כבשו את לבבות הישראליים, כשאר בשנים האחרונות יש עוד ועוד אנשים הבוחרים בכלבי פומרניין.

אם אתם מתעניינים בסוג הכלבים המתוק והמיוחד הזה, הגעתם לכתבה הנכונה, כאן נספר לכם חמש עובדות מעניינות שאולי לא הכרתם על היצורים המקסימים ושובי הלב האלה. כתבה חמודה במיוחדת על מי שנחשבים לכלבים הכי חמודים בעולם! הב הב קדימה מתחילים!

 

עובדה ראשונה – הם כלבים מלכותיים

לכלבי הפומרניין היסטוריה מאד מכובדת ומלכותית והם כלבים מלכותיים באמת ולא רק כמטפורה. פומרניין גור נחשב לאחד היצורים החמודים ביותר בעולם עוד מהמאה ה17. אז הם הפכו למפורסמים בכל אירופה כאשר המלכה שרלוט מבית המלוכה באנגליה אימצה כמה מהם.

כך הם התחילו את ה״קריירה״ שלהם בתור הכלבים הכי חמודים והכי משפחתיים שיש. האימוץ של כמה כלבי פומרניין בעיקר הפומרניין האדמוני, על ידי בית המלוכה האנגלי הפך אותם לפופולריים בכל הממלכה, ובהמשך לנפוצים מאד בכל אירופה. בגלל ההקשר המלכותי הם נחשבים לכלבים המזוהים עם יוקרה.

עובדה ראשונה – הם כלבים מלכותיים

עובדה שניה – הם נהיו קטנים יותר בגלל השבחת הגזע

לפני שנים רבות שקלו הכלבים המתוקים האלה 12 ק״ג בממוצע. אך בשל השבחת גזע שהתרחשה לאורך השנים הם הפכו אט אט לקטנים יותר. כיום כלב ממוצע מגזע פומרניין ישקול 2.5 קילו בלבד.

קיים תקן מסוים לגודל הכלבים ורק מי שעומד בתקן נחשב ככלב גזעי. הצבעים שלו יכולים להיות חום, שחור, לבן, אדמוני, דבש, לבן בז' או שילובים בין הצבעים.

 

עובדה שלישית – הם כלבי שמירה מעולים

נכון, מדובר בכלבים מאד קומפקטיים במידות שלהם, אבל הם גם כלבי שמירה מעולים. יש להם אינסטינקטים מצוינים והם משתמשים בנביחות שלהם כדי להגן על הבית ועל הבעלים שלהם. למעשה רוב המומחים יגיעו שחשוב לאלף אותם מגיל צעיר כי אחרת הם נובחים על הרבה אנשים ועלולים לעורר לא מעט רעש ומהומה עם הנביחות שלהם שיכולות להיות חזקות למדי.

עובדה שלישית - הם כלבי שמירה מעולים

עובדה רביעית – כלבים מאד חכמים

אל תתנו למראה המתוק שלהם לבלבל אתכם, האמת היא שמדובר בכלבים מאד חכמים וסקרנים. הם ידועים בתבונתם, ונחשבים להיות גזע אינטליגנטי וחכם במיוחד. הם אוהבים לחקור כל סביבה אליה הם מגיעים ויכולים לבלות זמן ממושך בחקר מקומות חדשים.

 

עובדה חמישית – כלבים מאד אנרגטיים

הם קופצניים וקטנטנים ומאד מאד אנרגטיים. אל תטעו לחשוב שמדובר בבובה אלא ביצור חי ומלא באנרגיה. הם זקוקים לטיולים ממושכים ולהרבה משחק להוצאת אנרגיה. מומחים לזן הזה טוענים כי הם זקוקים לשלושה טיולים ארוכים ביום ואלה צריכים לכלול גם ריצה.

לסיכום, מדובר באמת בכלבים מופלאים. לצד החמידות היתרה שלהם יש להם עוד שלל תכונות מצוינות שהופכות אותם להיות הכלבים הכי מתוקים ומבוקשים בארץ בפרט ובעולם בכלל.

חמש עובדות מעניינות על כלבי פומרניין

אולי תאהבו גם את