חיפוש

איך מממשים את חלום הדירה בישראל?

דירה בישראל הופכת מתקופה לתקופה לקשת השגה יותר ויותר. הסיבה לכך היא לא רק מחירי הדיור המאמירים, כי אם כל מחירי המחיה המתייקרים יחד עם התנאים הנדרשים לקבלת משכנתא. כדי לעשות לכם סדר בנושא, ריכזנו לכם כאן את הדברים שכדאי לדעת בדרך לרכישת דירה. וזה אפשרי.

 

מי יכול לרכוש דירה ללא משכנתא?

כיום, קשה למצוא את האדם שירכוש דירה ללא משכנתא. מחיר דירה ממוצע לא פוחת ממילון שקלים וגם מי שיש לו מיליון שקל מזומן, מעדיף למנף אותם ולרכוש דירה במחיר יקר יותר… החוכמה היא לקחת משכנתא משתלמת ומותאמת לצרכים האישיים שלכם ולא לקחת כמה שפחות משכנתא…

 

מה צריך כדי לקבל משכנתא?

משכנתא היא הלוואה הניתנת על ידי גופי מימון שונים כשהבנקים בראשם. הבנקים כפופים להנחיות בנק ישראל המפקח שהבנקים השונים לא יסכנו את עצמם יותר מידי בנתינת הלוואות. ולכן. יש נתונים שהבנקים למשכנתאות בודקים לפני מתן אישור עקרוני:

 

גובה הון עצמי

כדי לקבל את הלוואת המשכנתא הבנק ירצה לוודא שיש גם לכם איך לממן את חלק מהלוואה ולכן, הוא מאשר רק חלק מסכום העסקה ואת כל היתרה הוא מבקש שאתם תגייסו בכוחות עצמכם כהון עצמי למשכנתא. גובה ההון העצמי המינימלי לרכישת דירה ראשונה עומד על 25% מערך הנכס. ניתן ליטול הלוואות להשלמת ההון העצמי הקיים. וזה מה שמרבית הישראלים עושים… כמובן שחשוב לעשות זאת אך ורק בליווי מקצועי של מומחה בתחום המימון.

 

אחוזי מימון

הבנק מאשר את כמות המימון להלוואה שלכם על סמך דו"ח הערכת שמאי מקרקעין שמגיע לנכס עצמו ומעריך את שוויו. אם השמאי יתן מחיר נמוך ממה שהנכס עולה, הבנק ילך לפי הנמוך מבינהם וכך עלול להיווצר מחסור מימוני. כדי להיערך למצב כזה חשוב לפנות לשמאי מקרקעין עוד לפני בקשת המשכנתא (או לפנות מראש לשמאי מוכר שלא עומד על דקויות).

 

תמהיל משכנתא

הרכב המשכנתא מכונה תמהיל משכנתא והוא כולל את כל מסלולי המשכנתא והריביות שילוו את המשכנתא לכל שנותיה. בניית תמהיל משכנתא מצריכה תכנון מקצועי והתחשבות בצרכים האישיים. יועץ מקצועי יעשה זאת עבורכם.

 

פונים ליועץ משכנתאות

תהליך לקיחת משכנתא הוא הליך בירוקרטי מורכב שלא כדאי לעבור אותו לבד. חשוב להבין כי הבנק הוא לא גמ"ח ואין לא שום אינטרס להלוות כספים מלבד הרווחים שהוא צופה מההלוואות… זו הסיבה בשלה הבנקים מנסים לתמחר את הריביות במחיר גבוה ככל הניתן, בעוד שיועץ משכנתאות פרטי ידע לנהל משא ומתן ולהוזיל את המחיר בהתאם לנתונים הקיימים.

כבר עכשיו כדאי שתיצרו קשר עם יועצי המשכנתאות של משכנתא בדרך שלך. הם יפעלו לגיוס משכנתא משתלמת עבורכם. אין סיבה שלא להגשים את חלום הדירה בישראל. לכל ישראלי מגיע לגור בדירה משלו.

 

משכנתא בדרך שלך

אולי תאהבו גם את