חיפוש

מה ההבדל בין נהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים?

נהיגה בשכרות נחשבת לאחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר שיש ועלולה להוביל לשלילת רישיון למשך זמן של עד שנתיים. יחד עם זאת, גם במקרים אלה ניתן לערער על האשמה ולבטל את השלילה וכן להוריד את האישור מנהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעות משקאות משכרים. מה ההבדל בין השניים ולמה חשוב שתכירו אותם? הנה כל התשובות שיעזרו לכם בבדיקת הינשוף הבאה.

 

מהי נהיגה בשכרות?

נהיגה בשכרות וכן נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים יוגדרו בחוק כאשר נהג נמצא עם כמות אלכוהול גבוהות מן המותר בדמו. ביצוע בדיקת השכרות נעשה במרבית המקרים באמצעות בדיקת ינשוף, או במקרים מסוימים באמצעות בדיקת דם. למידע נוסף חפשו – יערית אוליאל מסבירה על נהיגה בשכרות.

 

מה ההבדל בין אישום בנהיגה בשכרות לבין נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים?

ההבדל העיקר בין אישום בנהיגה בשכרות לבין אישום בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים הוא חומרת האישום. נהיגה בשכרות נחשבת לעבירה קלה יותר מנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וכך גם העונש בהתאם. במרבית המקרים כאשר אדם מואשם בנהיגה בהשפעת משקאות משכרים הדבר יהיה היות ואין בסיס ראייתי מספק לאישום בדבר נהיגה בשכרות.

 

מה ההבדל בענישה בין נהיגה בשכרות לבין נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים?

כאמור, נהיגה בשכרות נחשבת לעבירה חמורה יותר מנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וכך גם הענישה. בעוד העונש על נהיגה בשכרות עומד על מינימום שנתיים שלילת רישיון וכן חיובים נוספים, העונש המינימלי על נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים עומד על שלושה חודשי שלילה וחיובים נוספים. על כן, עדיף לנאשם להיות מואשם בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים.

 

למה חשוב להכיר את ההבדל?

ההבדל בין האישומים יהיה ההבדל בעונש שתקבלו וביחס שייתן לכם בית המשפט. ככל שהעבירה שביצעתם חמורה יותר כך העונש יהיה חמור יותר. במקרה זה, ידע הוא כוח וההבנה בין האישומים תסייע לכם רבות.

 

מתי כדאי להיעזר בעורך דין?

בכל מצב של אישום בנהיגה בשכרות או תחת השפעת משקאות משכרים, כדאי לפנות לעורך דין. מטרתו של עורך הדין שלכם הוא להפחית את האישום ואף להביא לידי ביטולו, ובכך לבטל את העונש שהייתם עלולים לקבל. ככל שתפנו לעורך דין בזמן מוקדם יותר, כך יוכל לעזור לכם בצורה טובה יותר. חשוב למצוא עורך דין מקצועי המתמחה בדיני תעבורה וכזה אשר יש לו ניסיון רב בתחום.

 

לסיכום – יש הבדל בין נהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים

ההבדל העיקרי בין נהיגה בשכרות לבין נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים הוא חומרת האישום וכן העונש המינימלי בכל אחד מהאישומים, כאשר נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים נחשבת לעבירה קלה יותר. בכל מקרה של אישום בעבירת תעבורה מומלץ לפנות לעורך דין.

נהיגה בשכרות

אולי תאהבו גם את

ביטוח מזוודות בחו_ל
ביטוח מזוודות בחו"ל

ביטוח מזוודות הוא סוג של ביטוח נסיעות המכסה את המטייל במקרה של אובדן, גניבה או נזק למזוודותיו. ביטוח זה חשוב במיוחד עבור נוסעים הנושאים עימם

קראו עוד »
להדפסה על  PVC
כמה עולה הדפסה על ?PVC

הדפסה על PVC הפכה לפופולרית בשנים האחרונות בשל התכונות הייחודיות שלה. כמו כן, PVC מתאים למגוון רחב של יישומים, החל משילוט וכרזות ועד אריזה וחומרי

קראו עוד »
שטיחים
איך בוחרים חברת שטיחים?

חברות שטיחים מייצרות שטיחים ברמות שונות ומסוגים שונים. לכן כדאי למצוא את השטיח המתאים לכם, באמצעות חברת שטיחים איכותית. בעת בחירת שטיח לבית, צריך להתחשב

קראו עוד »
לחשב קצבת ילד נכה
איך מחשבים גמלת ילד נכה?

הביטוח הלאומי אמור להיות רשת הביטחון של כולנו. אנחנו משלמים מדי חודש דמי ביטוח לאומי, בין אם אנחנו עצמאים ובין אם אנחנו שכירים. זאת מתוך

קראו עוד »