חיפוש

רוצים לקדם פתיחת תיק גירושין? 5 דברים שכדאי לדעת

כל אחד יודע שהגשת בקשה לפתיחת תיק גירושין זה לא משחק ילדים, אך מעטים הם אלה שמכירים ב – 5 הדברים הבסיסיים שחובה לדעת מראש. השורות הבאות ירכזו את הפרטים המלאים בנושא, כדי להעלות את המודעות אליו. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתקדמו את ההליך על הצד הטוב ביותר. 

 

צריך לבדוק אם מדובר בגירושין בהסכמה או הגשת תביעה

הדבר הראשון שצריך להיבחן על ידיכם נוגע להסכמות שלכם (בני הזוג) להליך. שכן, נהוג לחלק את הגשת התיק ל – 2 תרחישים:

 1. גירושין שנערכים בהסכמה: הכוונה למצב שבו שני הצדדים מעוניינים בגירושין. תרחיש זה חייב לכלול הסכמה על התחומים הבאים:
 •  סוג המשמורת
 •  חלוקת רכוש
 •  סידור הגט ועוד
 1. גירושין חד צדדיים (תביעת גירושין): מדובר במצב שבו הצדדים לא הגיע להסכמה לגבי הגירושין וכל התחומים שנוגעים לכך

חשוב שתבחנו את העמדה שלכם בנושא. שכן, תביעת גירושין תצריך תיאום הגעה לדיון בבית הדין הרבני.

זוגות בגירושים

 

עליכם להכין מראש את המסמכים הדרושים

אנשים שרוצים לבצע פתיחת תיק גירושין מבלי לבזבז זמן יקר, צריכים להכין מראש את המסמכים שיידרשו על ידי בית הדין. מדובר לצורך הדוגמא ב – 5 המסמכים הבאים:

 • כתובה
 • תעודת נישואין מקורית
 • תעודות זהות
 • הסכם גירושין

שימו לב, תתבקשו לשלם תחילה על אגרה שתאפשר את פתיחת התיק. עליכם להדפיס את אישור התשלום ולמסור אותו לידיו של נציג מבית הדין בעת ההגעה למקום.

 

תכינו את עצמכם לקראת ניסיונות לשלום בית

כידוע, נציגי בית הדין הרבני חותרים לא פעם לשלום בית. אלה ינסו לגשר ביניכם, רגע לפני שיחתמו על אישור הגירושין הרשמי. חשוב שתכירו בעניין זה ותכינו את עצמכם לקראתו מראש. אנו ממליצים שלא להתמודד עם התרחיש לבד, אלא בהסתייעות של עורך דין שעונה על הקריטריונים הבאים:

 • בעל מוניטין
 • ליווה זוגות שחוו קשיים דומים

 

כדאי להסתייע בעורך דין מומלץ

לא ניתן לעסוק בקידום של פתיחת תיק גירושין מבלי לציין מילה או שתיים על בעל המקצוע שבקיא בנושא. מדובר כמובן בעורך דין לדיני משפחה. זה יוכל ללוות אתכם בשלבים הראשוניים של ההליך, כך שתוכלו ליישם אותם לא רק במהירות, אלא גם באופן מדויק ומקצועי.

 

ניתן לפתוח תיק גירושין באינטרנט

קידום פתיחת תיק הגירושין מצריכה היכרות עם הפלטפורמה המקוונת. שכן, זו מאפשרת לשלם את האגרה מבלי לצאת מהבית (כבר חסכנו לכם זמן בחיפוש חנייה והמתנה לתור הארוך בסניף הדואר). לאחר שתבצעו את התשלום, תוכלו להזדהות במערכת ולפתוח את התיק.

 

מילים אחרונות לסיכום

כידוע, פתיחה של תיק גירושין הינה הליך מורכב שעשוי לארוך זמן רב. אנשים שלוקחים בו חלק, מעדיפים לסיים עמו בהקדם האפשרי. מדריך זה הציג בפני כל דורש את 5 הדברים הבסיסיים שיאפשרו לזרז את ההליך ככל הניתן. כך שתצטרכו רק ליישם אותם וליהנות מהזמן הפנוי שנותר לכם.

זוגות בחתימה על גירושין

אולי תאהבו גם את