חיפוש

איך אפשר להגיש תביעת נכות עקב תאונת עבודה

תאונת עבודה, הן תאונות מצערות שקורות במהלך העבודה או בדרך אליה, והן עלולות להשאיר את הנפגעים עם נכות מסוימת או מוגבלות גם לטווח הארוך. במקרים של תאונות עבודה, אתם עשויים להיות זכאים לדמי פגיעה, שהם בעצם קצבה שמעניק הביטוח הלאומי לנפגעי תאונות העבודה. כדי לקבל את דמי הפגיעה ישנם מספר קריטריונים שצריך להכיר, ויש צורך להגיש לביטוח הלאומי תביעה לדמי פגיעה.

בהמשך במידה ותישאר לפגוע נכות מסוימת, הוא יוכל גם להגיש תביעה לקבלת דמי נכות לנפגעי עבודה. כדי לעשות סדר בדברים – לפניכם קצת על איך אפשר להגיש תביעת נכות עקב תאונת עבודה.

 

מה נחשב לתאונת עבודה?

תאונת עבודה היא כל תאונה, שהביאה לנזק מסוים אם בטווח הארוך או אם בטווח הקצר בלבד, לעובד במקום העבודה. גם תאונות שנעשו בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה הביתה, נכללות תחת תאונות עבודה ומזכות אתכם בפיצויים גם כן. הפגיעות שנחשבות לתאונות עבודה הן גם כל פגיעה פיזית, וגם כל פגיעה נפשית שברור והתעוררה בעקבות המקרה.

ישנן גם פגיעות של מחלות מקצוע, שהן פגיעות שהגיעו בעקבות עבודה ממושכת במקצוע. פגיעות רבות נחשבות לתאונות עבודה, אך כדי לקבל עליהן פיצויים מתאימים והכרה, יש להגיש תביעה לביטוח לאומי ולחכות לתשובה לתביעה. במקרים כאלה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תביעת תאונות עבודה -. https://ddlaw.co.il

 

כיצד להגיש תביעות לפיצויים לאחר פגיעת עבודה?

לאחר תאונת עבודה, אתם יכולים לתבוע את ביטוח לאומי בדמי פגיעה, שזה מענק שנותן הביטוח הלאומי במידה ותזכו בתביעה. לאחר מכן – במידה וקיבלתם את דמי הפגיעה, פתוחה בפניכם האופציה להגיש בקשה לקצבת נכות לנפגעי עבודה, רק במידה ותוכיחו שאכן נותרה נכות קבועה בגלל תאונת העבודה. לפניכם קצת על כל שלב, ועל שתי התביעות של ביטוח לאומי שאתם יכולים לבצע במידה ואתם עומדים בקריטריונים הצפויים:

 

שלב 1 – הגשת תביעה לביטוח לאומי לדמי פגיעה

התביעה הבסיסית שרוב נפגעי העבודה זכאים לה, היא תביעה פשוטה של מענק שהוא לרוב חד פעמי מביטוח לאומי, של דמי פגיעה. התהליך הוא פשוט, מגישים דרך האתר בקשה לתביעה, ויש לצרף את כל המסמכים, התמונות, סיכומי הרופא וכל פרט מידע על התביעה. בהמשך, תזומנו לוועדה רפואית בה תספרו על הפגיעה וההשפעות שלה, ותיבדקו גופנית. כך ייקבע הביטוח הלאומי האם אתם זכאים לדמי פגיעה, ואם כן מה יהיה גובה המענק.

 

שלב 2 – במידה ונותרה נכות, הגשת תביעה לקצבת נכות לנפגעי עבודה

למעשה עבור כל מי שקיבל דמי פגיעה, פתוחה האופציה לקבל קצבת נכות לנפגעי עבודה, אם תוכח כמובן היותם נכים, עם מוגבלות קבועה בעקבות פגיעת העבודה. התביעה הזו פתוחה רק למי שקיבל דמי פגיעה ואושרה לו התביעה הקודמת. כחלק מהתהליך, תיבדקו רפואית, ותיקבע דרגת הנכות שלהם ובהתאם גודל הקצבה.

תביעת נכות

אולי תאהבו גם את